czwartek, 27 marca 2014

Zapraszam na prezentacje podróży dookoła świata w LDK

Limanowski Dom Kultury zaprasza 16 kwietnia do wysłuchania opowieści ubarwionej prezentacją zdjęć rodowitej limanowianki Emilii Grzesik, która spełniła swoje marzenie o podróży dookoła świata.

dołącz do wydarzenia na facebooku: wydarzenia
Dookoła świata –jeszcze jeden i jeszcze raz …

Kto powiedział, że marzenia się nie spełniają?. ” Kiedy zaczęłam planować paromiesięczną wycieczkę do Azji nie sądziłam, że plan ewoluuje w paroletnią tułaczkę dookoła świata” – mówi Emilia, której opowieści wysłuchamy 16 kwietnia w LDK –„…to co wydawało się niedostępne okazało się jedynie kwestią samozaparcia w dążeniu do wymarzonego celu” dodaje.

Na początek spędziła siedem miesięcy w Azji później kolejne siedem w Ameryce Południowej. To jednak to nie wystarczyło. Podróżowanie okazało się ciężkim uzależnieniem i po roku w Australii z krótką przerwą w Nowej Zelandii, Emila zamieszkała w Indonezji. Dalsza podroż stała się jej prywatna odyseją pełna przedziwnych zwrotów akcji i rożnych refleksji. Ostatecznie podjęła decyzję by opuścić ląd i zaczęła żeglować, docierając w końcu na Madagaskar. Przygoda stała się jej codziennością.

Na spotkaniu powiemy o tym, że podróże dookoła świata są wykonalne! .Porozmawiamy o tym jak zaplanować budżet i samą podróż. Dowiemy się czy podróżowanie samemu jest bezpieczne, gdzie zrobić licencje nurka; jak podróżować przez dżungle i pustynie. Czy można wspiąć się bez przygotowania na ponad 4700m.n.p.m. i czy żeglowanie przez ocean jest takie straszne. Zobaczymy jak wygląda życie w Australii i wolontariat w Indonezji. Co ma dla nas świat do zaoferowania? Czego możemy się nauczyć przemierzając kolejne państwa? Czy podróżowanie jest drogie, niebezpieczne i jak odnaleźć się w egzotycznych dla nas kulturach. Każdy z nas może poczuć się jak Indiana Jones, Lara Croft czy Tomek Wilmowski. Wystarczy tylko zacząć, a później nie można przestać.

Zapraszamy do Sali Kameralnej Limanowskiego Domu Kultury 17 kwietnia o godzinie 19:00.
Wstęp wolny.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz